Skip to main content
Travnik

Ak sa rozhodnete zakladať trávnik vo svojej záhrade a myslíte si, že to bude bez starostí, veľmi sa mýlite. Dôležité je, aby ste vedeli, ako sa bude trávnik využívať. V prípade, že chcete mať trávnik hneď, odporúčame trávne koberce. Trávne koberce sa dajú ukladať celé vegetačné obdobie až do prvých mrazov. Tento spôsob je ale v začiatkoch o niečo viac finančne náročnejší. Spolupracujeme s firmami, ktoré nám už dlhoročne dodávajú kvalitne prekosené trávne koberce. Dôležitá informácia pre vás je, že v prípade trávnych kobercov je aj starostlivosť o niečo náročnejšia, ak chcete mať krásny trávnik. Kosenie takéhoto trávnika je potrebné 2x týždenne a samozrejmé je pravidelné zalievanie. Preto odporúčame závlahový systém TORO a primerané  hnojenie. Ak ste pracovne a časovo vyťažení, využite niektorý z našich údržbových balíkov (základný, rozšírený, premium).

Trávniky zakladané výsevom sú v prvotných nákladoch lacnejšie. Odporúčame ich na väčšie plochy. Dôležité je vybrať správnu trávnu zmes osiva. Záleží hlavne na tom, ako chcete trávnik využívať. Vzhľadom na tento fakt sa vyberá správna trávna zmes. Po vzklíčení osiva sa trávnatá plocha doosieva ak je potrebné. Osivo by nemalo preschnúť, preto kým sa trávnik zakorení, treba ho pravidelne zalievať. Vo väčšine prípadov sa musí používať aj selektívny herbicíd proti dvojklíčnolistovým burinám, ktoré vzišli pri zakladaní trávnika. Boli tam zanesené náletom alebo ich semená sa nachádzali v pôde.

V prípade, že nie ste spokojní so svojím už založeným trávnikom, neváhajte osloviť našu spoločnosť SADEX. Radi vám pomôžeme a poradíme. Nezdravý vzhľad trávnika môžu zapríčiňovať rôzne choroby a škodcovia, alebo máte trávnik jednoducho „prepolievaný“ a tvorí sa vám v trávnom poraste mach. Vtedy je dobré trávnik prevzdušniť, prihnojiť. Každý trávnik je iný, preto odporúčame osobnú konzultáciu, kde je nevyhnutné váš trávnik vidieť na „vlastné oči“.

kategórie : Exteriér
zdieľať :